Nenávykové psychoaktívne látky

Vedecké články o psychedelických a disociatívnych látkach

Ako užívať ajavasku/DMT bezpečne?

Ako najväčšie riziká ajavasky je bezpochyby srdcový infarkt. A v dôsledku srdcového infarktu môže dôjsť ku smrti. Podobný účinok ako DMT majú aj lysohlávky (psylocibín): v Holandsku bola zo začiatku na túto…

Opúšťanie tela, astrálne cestovanie je základ šamanizmu. "Halucinogénne" látky tomu pomáhajú

O čo ide? Čo to vlastne je? Každý človek, ktorý nemá vyložene ateisticko-materialistické presvedčenie nemá problém veriť v to, že smrťou tela sa život nekončí – teda, že duša opúšťa telo a odchádza do iných svetov. Tiež máme informácie o tom, že ľudia, ktorí sa ocitli na hranici života a smrti, mali tzv. klinickú smrť, mali tzv. mimotelový zážitok, videli ako ich duch opúšťa telo (dívali sa zhora na svoje telo). Opustiť telo je možné za určitých špecifických podmienok niektorými psychoaktívnymi látkami ako je napr. DMT, psylocibín, LSD, DXM.

Vedecká komunita v ČR je pohoršená z dezinformácii médii: démonizujete psychedeliká

Média v Českej republike rozdúchali zvlášnu paranoju. Motívom k tomuto činu boli pravdepdobne fanatickí kresťanská novinári (obete kresťanských siekt). Fundamentalistickí kresťania považujú ezoteriku za konkurenciu a nepriateľa, za okultizmus (v minulosti za to upaľovali), za niečo čo súvisí sa satanom. Nehodu začali média umelo spájať so psychedelikami a neexistujúcou sektou. Spájali nespojiteľné veci.